Redhill March 2020 Results

Below are the results of the March 2020 competition at Redhill. Congratulations to all competitors.

This year Overall Points are being awarded as follows: 3 points for Gold, 2 points for Silver and 1 point for Bronze.

Points per school

Medal Tally

Overall Competitor Standings

Under 10 Male

1st: Ryan Hosking-Potton (3 Gold) - Alton

2nd: Lucas Hartfield (2 Gold, 1 Silver) - Crowborough

3rd: Trey Clarke (2 Gold, 1 Silver) - Crowborough

4th: Matthew Osterloh (2 Gold, 1 Bronze) - Tonbridge

5th: Ayden Rackley (1 Gold, 2 Silver) - Ash/Aldershot

 

Under 10 Female

1st: Sofia Fuller (3 Gold) - Crowborough

2nd: Charlotte Anderson (2 Gold, 1 Silver) - Crowborough

3rd: Chloe Charteris (2 Gold) - Crowborough

4th: Eloise Jenkins (2 Silver, 1 Bronze) - Crowborough

5th: Kasey Stopps (1 Silver, 2 Bronze) - Crowborough

 

10-13 Male

1st: Joseph Cuffe (2 Gold, 1 Silver) - Tonbridge

2nd: Adhveidh Nair (2 Gold, 1 Bronze) - Tonbridge

3rd: Scott Lopes (1 Gold, 2 Silver) - Tonbridge

4th: Edward Rockall (2 Gold) - Crowborough

5th: James Myers (1 Gold, 1 Silver, 1 Bronze) - Ash/Aldershot

 

10-13 Female

1st: Elixir Biron-Monnier (3 Gold) - Crowborough

2nd: Lucy Smith (2 Gold, 1 Bronze) - Ash/Aldershot

3rd: Abbie Rackley (1 Gold, 1 Silver, 1 Bronze) - Ash/Aldershot

4th: Evie Persad (1 Gold, 1 Silver, 1 Bronze) - Tunbridge Wells

5th: Millicent Thurtle (1 Gold, 1 Silver) - Crowborough

 

14-17 Male

1st: Cameron Mills (2 Gold, 1 Silver) - Crowborough

2nd: Joshua Costelo (2 Gold, 1 Bronze) - Ash/Aldershot

3rd: Christian Mirandah (1 Gold, 2 Silver) - Ash/Aldershot

4th: Ben Todd (1 Gold, 2 Silver) - Crowborough

5th: Tom Wall (1 Gold, 1 Silver, 1 Bronze) - Tonbridge

 

14-17 Female

1st: Rebecca Forte (3 Gold) - Tunbridge Wells

2nd: Jasmine Costelo (2 Gold, 1 Bronze) - Ash/Aldershot

3rd: Sophie Watkins (2 Gold) - Tonbridge

4th: Stanislava Korneva (2 Silver, 1 Bronze) - Crowborough

5th: Gayatri Nair (2 Silver, 1 Bronze) - Tonbridge

 

Adult Male

1st: Ian Dinnis (2 Gold, 1 Silver) - Crowborough

2nd: Matthew Aston (2 Gold, 1 Silver) - Crowborough

3rd: Mike Watson (1 Gold, 2 Silver) - Crowborough

4th: Thomas Welburn (1 Gold, 1 Silver) - Ash/Aldershot

5th: Wayne Jacobs (1 Gold, 1 Bronze) - Crowthorne

 

Adult Female

1st: Lynda Efstathiou (2 Gold, 1 Silver) - Uckfield

2nd: Kate Fuller (2 Gold) - Crowborough

3rd: Jo Armstrong (1 Gold, 1 Silver) - Crowborough

4th: Naomi Watson (1 Gold, 1 Silver) - Crowborough

5th: Kathrin Nash (1 Gold, 1 Bronze) - Crowborough

Division Results

WARNING: These results are for medals which count towards the medal tally.

 

Scroll to Top
Close
loading...